Людина-легенда: у бою за Бахмут загинув відомий український історик, який розкопав Батурин

Суспільство 16:01, 16.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

У бою за український Бахмут загинув відомий український історик, археолог, краєзнавець, музикант, випускник історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Юрій Коваленко.
Трагічну звістку повідомили в університеті.
Юрій Коваленко працював у Національному заповіднику «Глухів», брав участь у численних археологічних експедиціях, зокрема досліджував руїни Батурина, який у 1708 році знищили московські загарбники за наказом Петра І.

Саме Юрію належить відкриття місця розташування головного храму гетьманської столиці – собору Живоначальної Трійці, у північній частині колишньої фортеці.
У 2014 році він як волонтер доєднався до гуманітарної місії “Чорний тюльпан”, їздив на тимчасово окуповану територію Донбасу, де шукав тіла загиблих українських воїнів. Всього вивіз понад 150 тіл. До цього протягом 26 років займався пошуками військових поховань часів Другої світової війни.
Написав понад 70 наукових статей. Завідував науково-дослідним відділом Глухівського заповідника. У 2021 році, коли вже був у лавах Збройних сил, захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата історичних наук. 

Юрію було 56 років.
Спільнота факультету висловлює щирі співчуття рідним та близьким воїна, який боронив нашу землю. 
"Співоча душа будь-якої компанії. З 2014 року кілька ротацій в гуманітарній місії “Чорний тюльпан”. У 2020-му підписав контракт із 58-ю мотопіхотною бригадою імені гетьмана Івана Виговського. Кандидатську дисертацію в 2021 році захистив вже перебуваючи в лавах ЗСУ. Неймовірна людина…Вічна світла пам’ять Герою!", – написали в університеті.
В команді "Чорного Тюльпану" Юрія називали "Професор", а між побратимами на фронті він отримав позивний "Маестро".
Вічна пам’ять Герою та щирі співчуття родині загиблого воїна.
Раніше ми розповідали, що у Гостомелі попрощалися із розвідницею Тетяною Фесенко з позивним "Мурка"
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору