Київські митники передали врятовані культурні цінності двом музеям

Общество 10:16, 31.03.2025
 Поділитися

Поділитися в

Ікони XIX—початку XX століття та бронзовий хрест-енколпіон XII—XIII століття намагалися вивезти за кордон.

Київська митниця передала культурні цінності, які вдалося зберегти від незаконного вивезення за кордон, українським музеям.

Донецький обласний художній музей отримав дві ікони XIX—початку XX століття: «Покров Пресвятої Богородиці» та «Божа Матір Одигітрія». Їх хотіли вивезти до Австралії, замаскувавши під сувеніри.

Дві ікони XIX—початку XX століття: «Покров Пресвятої Богородиці» та «Божа Матір Одигітрія». Фото: Київська митницяДві ікони XIX—початку XX століття: «Покров Пресвятої Богородиці» та «Божа Матір Одигітрія». Фото: Київська митниця

Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» передали бронзовий хрест-енколпіон XII—XIII століття, який свого часу також намагалися переслати поштою. Такі хрести на Русі використовували для зберігання мощей святих.

Бронзовий хрест-енколпіон XII—XIII століття,. Фото: Київська митницяБронзовий хрест-енколпіон XII—XIII століття,. Фото: Київська митниця

Повернення культурних цінностей у власність держави відбулося за рішенням суду, а їх передача до музейних фондів — за рішенням експертної ради Міністерства культури України.

Нагадаємо, у лютому столичні митники передали природничому музею унікальні знахідки віком 430 мільйонів років. Правоохоронці називають цей випадок надзвичайним, адже вперше митниця в арсеналі мала настільки древні цінності для передачі музею.

Нагору