Київ знову у “жовтій” зоні. Які обмеження діють у столиці

Актуально 14:37, 7.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

У столиці з 7 грудня почали діяти обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для “жовтої” зони карантину.

Зміни до документа, зокрема, передбачають посилення деяких обмежень у “жовтій” зоні.

Які обмеження діють у Києві

  • Сфера послуг тепер що в червоній, що в жовтій зоні карантину повинна мати 100% вакцинованого персоналу і клієнтів. Мається на увазі вакцинація хоча б однією дозою вакцини (так званий жовтий сертифікат).
  • Сертифікати про вакцинацію тепер також зобов’язали перевіряти по-новому – замість того, щоб просто показувати їх охороні або персоналу закладу, сертифікати тепер належить зчитувати через смартфони через QR-код. Таким чином, до речі, можна встановити, чи є документ справжнім.
  • Незалежно від наявності довідок заклади зобов’язані перевіряти у всіх відвідувачів температуру.
  • Навчальні заклади в жовтій зоні також зобов’язали мати 100% вакцинованого персоналу. Невакцинованих педагогів відсторонять від роботи.
  • Роботу транспорту в зеленій зоні зрівняли з правилами роботи в жовтій зоні – в міському і внутрішньообласному можна займати всі сидячі та половину стоячих місць. А в міжобласний і міжміський пускатимуть тільки при наявності документів про вакцинацію або перенесеної хвороби.
  • Всім, хто прибув з території Росії, доведеться в обов’язковому порядку пройти 14-денну ізоляцію незалежно від результатів ПЛР-тестів.

Найголовнішим нововведенням є скорочення терміну дії багатьох коронавірусних документів:

  • Жовті сертифікати про вакцинацію однією дозою тепер діють тільки 30 днів замість 120 днів;
  • Довідка про перенесений коронавірус діє 105 днів замість 180 днів раніше.

Крім того, протоколом № 78 постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА у місті встановлено додаткові обмеження.

Тож із 00:00 7 грудня додатково в місті Києві заборонено:

  • Пасажирам, окрім осіб, які не досягли 18 років, користуватися послугами громадського транспорту (автомобільним, електричним, у тому числі метрополітеном) без наявності у них негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години; або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; або “жовтого” чи “зеленого” COVID-сертифіката; або документа про одужання особи від зазначеної хвороби;.
  • Відвідування ТРЦ особами, які не досягли 18 років, без супроводу дорослих, які мають негативний ПЛР-тест на COVID-19 або експрес-тест на визначення антигена строком дії 72 години; або “зелений” COVID-сертифікат; або документ про одужання.

Контроль за дотриманням відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів мають забезпечити районні в місті Києві державні адміністрації, ГУ Держпродспоживслужби в місті Києві, ГУ Національної поліції в місті Києві, Управління патрульної поліції в м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, КП “Муніципальна охорона”.

Нагору