Київ більше не найдорожче місто України

Суспільство 16:46, 28.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

За вартістю оренди житла Київ поступається Ужгороду та Львову. Інша ситуація в регіонах, які розташовані близько до зони бойових, але не в усіх.
Про це йдеться в проєкті «Weekly chart».
Не забувайте підписуватись на наш Telegram-канал «Головні новини Києва – 44.ua» та читайте новини.
Київ тепер не найдорожче місто країни за вартістю оренди житла, яким воно було всі роки незалежності. Тепер столиця посідає третє місце.
У кінці 2022 року столицю за вартістю оренди однокімнатної квартири перегнав Львів, а з лютого на чолі списку опинився Ужгород.
За останні кілька місяців орендні ціни в обласному центрі Закарпаття підвищилися в кілька разів, перевищуючи 13 тис грн за однокімнатну квартиру, свідчать відкриті дані щомісячного моніторингу Держстату.
У перші пів року панічний ажіотаж упав завдяки деокупації півночі держави і виїзду громадян до країн Євросоюзу, але не у Львові та Закарпатті. Тамтешні орендодавці продовжують отримувати ренту від підвищеного попиту. Схоже, ці регіони відображають уявлення українців про найбезпечніші місця для життя.
Зовсім інша ситуація в регіонах, які розташовані близько до зони боїв або які перебували під окупацією. Там житло очікувано подешевшало.
Однак ця струнка логіка має винятки. Так, як свідчать відкриті дані, вартість оренди в Дніпрі зросла навіть більше, ніж у Вінниці, Рівному чи Івано-Франківську. Одна з причин – фактор внутрішньо переміщених осіб. Рятуючись від війни в її безпосередній близькості, вони, як правило, обирають найближчу сусідню місцевість.
За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), у лютому в Харківській (456 тис) та Дніпропетровській (367 тис) областях було найбільше офіційно зареєстрованих ВПО. Однак цінова ситуація там кардинально різниться.
Якщо в Дніпрі ціни виросли, то в Харкові – упали. Річ у тім, що Харків, який приймає багато ВПО з Харківської, Луганської і Донецької областей, має один з найбільших показників з відпливу власного населення в інші регіони і за кордон.

Раніше ми розповідали про ТОП-7 варіантів квартир за 8 000 грн поблизу метро.
Також журналісти 44.ua проаналізували ринок оренди нерухомості в Києві та дізналися, які квартири та умови пропонують за бюджет у 5 тисяч гривень.
Джерело: 44.ua

Нагору