Кияни просять врятувати найстарішу будівлю Андріївського узвоза

Архітектура 11:11, 4.09.2025
 Поділитися

Поділитися в

Відповідна петиція з’явилася на сайті Київради

Йдеться про пам’ятку архітектури місцевого значення на Андріївському узвозі, 13б. Донедавна там працював ресторан “Світлиця”. Її за сміховинну суму планують віддати таємничому інвестору. В петиції кияни просять скасувати результати конкурсу.

Що відомо:
🔹 25 серпня 2025 року на засіданні постійної комісії з питань культурної спадщини стало відомо про передачу колишнього ресторану приватному інвестору.
🔹Причина — нібито “незадовільний” стан будинку та необхідність його реставрації. Хоча востаннє садибу реставрували у 2018 році.
🔹Чиновники передали об’єкт культурної спадщини в довгострокову оренду.
🔹За умовами аукціону новий орендар отримує садибу на 15 років.
🔹У перший рік він має вкласти 10 млн грн у реставрацію, після чого зможе претендувати на приватизацію будівлі та землі під нею.
🔹Замість фото пам’ятки у документах оприлюднили світлину туалету.
🔹Погодження Мінкульту ніхто не отримував.
🔹Ім’я переможця було приховане одразу після завершення аукціону.

Нагору