Кияни намагаються зберегти від забудови поселення часів Київської Русі в урочищі Китаїв

 Поділитися

Поділитися в

Ці землі історико-культурного призначення за часів управління столицею Омельченка та Черновецького вилучили з держвласності. Тут знаходиться пам’ятка археології національного значення – Китаївський археологічний комплекс. Одночасно було передано в оренду під забудову також і сусідні особливо цінні землі Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України в урочищах Самбурки та Болгарське.

На цій місцевості розташовані об’єкти ІХ-ХІІІ ст.: городище, поселення та місто «мертвих» – 400 курганів.

Але за понад 20 років оренди ділянок забудову так і не почали. Тому кияни створили петицію (https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=12969) на збереження цих територій, термін дії договорів оренди спливає 30 липня 2024 року. І це унікальна можливість повпливати на діючу владу.

Нагору