Італія висилає двох російських військових співробітників за шпигунство

Безпека 13:22 сьогодні
 Поділитися

Поділитися в

Італія висилає двох російських військових співробітників за шпигунство

Італія висилає двох військових співробітників посольства РФ, Івана Горбачова та Михайла Астахова, яких викрили у шпигунській діяльності. Вони мають залишити країну протягом трьох днів.

За інформацією Центру протидії дезінформації РНБО України, зібрані росіянами дані стосувалися допомоги Україні, оборонних планів ЄС, розвідників країн НАТО, а також італійських оборонних підприємств та спільного виробництва зброї з Україною.

Мережу, що діяла всередині країни, підривала її суверенітет і загрожувала національній безпеці, викрили італійські правоохоронці.

Розслідування прокуратури Риму підтвердило факти шпигунства. Зокрема, йшлося про вербування колишніх італійських розвідників, а також збір і передачу конфіденційних даних російським спецслужбам.

Кремль системно використовує свої дипломатичні місії як плацдарм для вербування агентів та ведення розвідки.

Попри регулярне видворення “дипломатів”-шпигунів з різних країн Європи, ворожі мережі продовжують функціонувати, створюючи реальну загрозу для безпеки держав ЄС.

Нагадаємо, у травні цього року Європейський Союз заявив, що не переглядатиме свою дипломатичну присутність у столиці України, попри погрози, озвучені Росією.

Нагору