Громада Києва відстояла у суді заказник “Троєщинські луки”

Суспільство 16:41, 28.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Столичний апеляційний суд сьогодні вирішив долю заказника "Троєщинські луки" у Деснянському районі.
Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.
За її словами, рейдери із так званого СТОВ "Нова Україна" за допомогою "чорного нотаріуса" зареєстрували на себе 375 гектарів землі.

375 гектарів заказника "Троєщинські луки" з допомогою чорного нотаріуса тупо зареєструвала конторка СТОВ "Нова Україна". Ця афера, до речі, була в понятійках, які опублікували журналісти кілька років тому. Суд скасував реєстрацію. Рішення вже чинне, – написала Семенова.

Тепер Київрада сама має зареєструвати за громадою цю ділянку, не чекаючи касації. Інакше ця афера буде повторюватися, резюмувала депутатка й закликала громадськість ходити на судові засідання, зазначивши, що суспільна увага до тих чи інших питань дуже важлива.

Нагадаємо, що 14 червня Господарський суд відмовив у задоволенні позову Київради щодо повернення у власність громади двох ділянок площею 375 гектарів в районі заказника "Троєщинські луки". Київрада позивалася до сільськогосподарської компанії "Нова Україна". Вартість землі оцінюють у 10 мільярдів гривень.
"Нова Україна" отримала землі Троєщинських луків у постійне користування 2020 року без рішення Київради. Відомості до держреєстру внесла приватний нотаріус Надія Каравай. Незадовго до цього Київрада включила частину цієї землі до складу новоствореного заказника "Троєщинські луки". Луки простягаються на північ від рогу вулиць Милославської та озера Алмазне.
Раніше ми розповідали, що громаді Києва повернули земельну ділянку у Голосієві вартістю 14 млн гривень
44.ua у Телеграмі: термінові, актуальні, превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору