До Києва прибула місія МАГАТЕ перед поїздкою на Запорізьку АЕС

Суспільство 15:04, 30.08.2022
 Поділитися

Поділитися в

Команда з 14 експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на чолі з її главою Рафаелем Маріано Гроссі прибула до української столиці напередодні запланованого візиту на Запорізьку атомну станцію.

Команда з 14 експертів ядерної служби ООН прибула до Києва перед запланованим візитом на окуповану росією Запорізьку атомну електростанцію на південному сході України на цьому тижні. Журналісти CNN бачили членів делегації Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в готелі в українській столиці вранці у вівторок. Візит відбувся на тлі відновлення обстрілів на об’єкті та зростання побоювань щодо можливої ядерної аварії, – пише CNN.

Варто зазначити, що ситуація на ЗАЕС стала напруженою після того, як на початку серпня російські військові почали обстріли станції. росія відкинула заклики про демілітаризацію атомної станції, під приводом, що має "захищати її" від провокацій, та звинувачує в обстрілах Україну.
Організація Об’єднаних Націй заявила про готовність сприяти візиту інспекторів МАГАТЕ до Запоріжжя з Києва, але Росія наполягала, що місія має прямувати не через Київ.
23 серпня міністр закордонних справ росії Сергій Лавров у розмові з главою МЗС Франції підтвердив згоду РФ на місію МАГАТЕ на ЗАЕС.
Раніше ми розповідали, що хакери оприлюднили перелік зрадників, які працюють у "виборчих комісіях" з підготовки псевдореферендуму на Донбасі. 
Головні новини Києва – 44.ua у Телеграмі: актуальні та превірені новини столиці та України для тих, хто цінує свій час
Джерело: 44.ua

Нагору