“Будинок Карлсона”: На Троєщині планують знести надбудову з даху багатоповерхівки + ФОТО

Архітектура, Місто 15:37, 19.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Надбудований будинок та город знаходяться на дажу 12-поверхівки на вулиці Миколи Лаврухіна, 11.

Про це повідомило видання “Інформатор. Гроші”.

У повідомленні зазначили, що 10 років тому пенсіонер Петро Олексійович збудував на даху багатоповерхівки невеличку “дачу” з городом. Адже його «однушка» знаходиться під дахом 12-поверхового житлового будинку, а з коридору, де живе господар фазенди, є вихід на дах.

Kyiv Media

Коли почав протікати дах, пенсіонер капітально відремонтував поточний дах, провів там гарну ізоляцію власним коштом і навіть впорядкував під’їзд. Спочатку він спорудив будиночок на 12 квадратів із ДСП, а потім розширив його. Жодних зручностей у вигляді електрики, води, каналізації або опалення в будинку немає. Згодом він розширив територію та облаштував відпочинкову зону.

Kyiv Media

Зокрема, на подвір’ї пенсіонер:

  • розбив клумби з квітами, на грядках висадив зелень та овочі;
  • встановив стару ванну для збирання дощової води;
  • прилаштував сарайчик для інструменту;
  • натягнув мотузки для сушіння білизни.

Також, на даху оселилася і господарська кішка. Мешканці зазначили, що претензій до пенсіонера не мають, адже його будинок не перекриває вихід до жодних комунікацій чи запасних виходів.

Kyiv Media

Нещодавно контролюючі органи виявили самобуд на даху багатоповерхового будинку, і виписали пенсіонеру два штрафи. Крім того,  йому видано припис про знесення споруди разом з усіма городами та клумбами. Наразі киянин збирає документи, щоб узаконити надбудову. Пенсіонера підтримують мешканці.

Проте у службі головного інженера Києва зазначили, що подібні прибудови незаконні, адже вони створюють додаткову нагрузку, яка непередбачена проєктом будинку.

Нагору