Апеляційний суд схвалив забудову біля музею у Пирогові під Києвом

Суспільство 17:24, 16.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Північний апеляційний господарський суд Києва схвалив забудову земель історико-культурного призначення музею в Пирогові.
Про це повідомляють громадські активісти об’єднання «Цегла».
Долучайтесь та читайте новини на нашому Telegram-каналі «Головні новини Києва – 44.ua». Там ви дізнаєтесь ще більше новин Києва, області та України.
Колегія суддів за головування Ірини Іоннікової задовольнила апеляційну скаргу Агрокомбінату «Хотівський». Агрокомбінат просив скасувати рішення Господарського суду м. Києва щодо незаконної реєстрації історико-культурних земель за підприємством.

Нагадаємо, що «Хотівський» з 2008 року припинив вирощування сільськогосподарських культур. На землях музею у Пирогові, що зараз перебувають у «аграріїв» заплановано будівництво 12 будинків змінної поверховості – від 9 до 12 поверхів, – наголошують активісти.

У лютому 2022 року землі біля Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогові повернули місту. Фірма, що сфальсифікувала переоформлення оренди 24,5 га земель поблизу музею, збиралася розпочати на них масштабне комерційне будівництво.
Журналісти та громадські активісти масово виступили проти забудови. Це зруйнувало б, насамперед, музей, який зараз є найбільшим у Європі скансеном, а прилеглі землі відносяться до його охоронної зони.
Раніше писали, що Верховний суд остаточно визнав будівництво багатоповерхівки на проспекті Перемоги, 50а – незаконним.
Також повідомляли про те, що Київрада відхилила петицію проти забудови Вознесенських печер.
Джерело: 44.ua

Нагору