Інсульт у 46 років: лікарі виявили вроджену ваду серця

Здоров'я 06:33 сьогодні
 Поділитися

Поділитися в

Інсульт у 46 років: лікарі виявили вроджену ваду серця

Несподіваний діагноз встановили фахівці Університетської лікарні ЛНМУ імені Данила Галицького 46-річному Ярославу, який звернувся до закладу із симптомами гострого інсульту. Під час обстеження у чоловіка виявили вроджену ваду серця – відкрите овальне вікно, що й могло спричинити судинну катастрофу.

До лікарні пацієнт потрапив з асиметрією обличчя та онімінням лівих кінцівок. Примітно, що десятиліттям раніше, у віці 36 років, Ярослав уже переніс інфаркт міокарда. Нестандартний для такого віку інсульт спонукав медиків шукати першопричину судинної патології.

Комплексне обстеження, що включало перевірку на антифосфоліпідний синдром, тромбофілію та черезстравохідну ехокардіографію, підтвердило наявність у пацієнта відкритого овального вікна – вродженого отвору між передсердями. Саме ця вада, у поєднанні з неконтрольованим артеріальним тиском, могла спровокувати потрапляння тромбу до судин головного мозку.

За результатами консультації з кардіохірургом Ярославу призначили гіпотензивну та холестеринознижувальну терапію. Також йому заплановано малоінвазивне ендоваскулярне закриття отвору спеціальним оклюдером.

У клініці наголошують, що за останній місяць в інсультному блоці вони вже пролікували трьох молодих пацієнтів, у яких причинами судинних катастроф стали відкрите овальне вікно та порушення системи згортання крові. В Університетській лікарні підкреслюють, що їхнє лікування не обмежується зникненням симптомів, а зосереджене на пошуку та усуненні причини хвороби, як зазначили у закладі.

Нагору