Через атаки знищено 1,1 млн підручників: МОН шукає шляхи відновлення

Освіта 20:48 вчора
 Поділитися

Поділитися в

Через атаки знищено 1,1 млн підручників: МОН шукає шляхи відновлення

Понад 1,1 мільйона шкільних підручників, підготовлених до нового навчального року, знищено внаслідок ворожих атак на українську інфраструктуру. Ворожий вплив також зачепив виробничі та логістичні потужності вітчизняних книговидавців.

Про це повідомив міністр освіти та науки Андрій Бутенко на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що ця цифра є попередньою оцінкою, отриманою за підсумками робочої наради за участі посадовців, народних депутатів та представників бізнесу.

За словами урядовця, загальний наклад підручників для українських школярів на 2026 рік становить 13,5 мільйона примірників. Відтак, втрата понад мільйона книг є суттєвим ударом по підготовці до навчального процесу.

Наразі профільні відомства активно розробляють механізми державної підтримки для видавництв. Мета – допомогти їм якнайшвидше відновити виробництво та додрукувати втрачені наклади.

Нарада, де обговорювали ці питання, відбулася за ініціативи голови Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака. До обговорення та розробки оперативної логістики також долучилися представники Міністерства відновлення, Інституту модернізації змісту освіти МОН, українських видавництв, а також поштових операторів «Укрпошта» та «Нова пошта».

Для нас важливо не лише відновити втрачені наклади, а й забезпечити стабільне постачання підручників до кожної школи. Це питання безперервності освітнього процесу і нашої відповідальності перед українськими дітьми, — наголосив міністр Андрій Бутенко.

Друк 13,5 мільйона підручників є одним із найбільших щорічних державних замовлень у поліграфічній галузі України. Знищення понад 8% від загального накладу створює додаткове навантаження на типографії, частина з яких вже зазнавала руйнувань під час попередніх масованих обстрілів, зокрема в Харкові та Києві, де зосереджені основні потужності книгодрукування.

Нагору