Киянка Ольга Сопіт здобула історичне «золото» Чемпіонату Європи з фехтування
Поділитися в
Копіювати посилання
Українська рапіристка Ольга Сопіт здобула історичну золоту медаль на Чемпіонаті Європи з фехтування 2026 року, що проходить у передмісті Парижу Антоні. Це перше в історії континентальних першостей «золото» для української жіночої команди.
Як повідомляє Федерація фехтування України, історичне досягнення 23-річна киянка здійснила у другий день змагань. Вона стала восьмою представницею України, якій вдалося вибороти особисте «золото» Чемпіонату Європи.
Ця медаль є другою для української збірної на поточному ЧЄ-2026. Напередодні, шаблістка Аліна Комащук здобула «бронзу».
Ольга Сопіт, учениця Ольги Лелейко, приєдналася до почесного списку українських чемпіонів Європи:
- Ольга Харлан (2009, 2011-2014, 2019);
- Віталій Агеєв (1994);
- Сергій Голубицький (1995);
- Наталія Конрад (2004);
- Яна Шемякіна (2005);
- Влада Харькова (2022);
- Роман Свічкар (2025);
- Ольга Сопіт (2026).
«Неочікувано, довгоочікувано та радісно», — так описала свій стан після перемоги сама медалістка.
