У Києві затримали юриста, який обіцяв “відкосити” від армії за $30 тис.

Кримінал 14:17, 16.06.2026
 Поділитися

Поділитися в

У Києві затримали юриста, який обіцяв "відкосити" від армії за $30 тис.

Київська поліція спільно з оперативниками Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції викрила 32-річного засновника приватної юридичної фірми, який організував схему ухилення від мобілізації.

Чоловік обіцяв “клієнтам” виключення з військового обліку за станом здоров’я без необхідності проходження лікарів чи медичних комісій. За свої послуги він вимагав 30 тисяч доларів.

Щоб надати своїм діям “правдоподібності”, зловмисник представлявся “заступником голови” неіснуючого комітету. Він просив потенційних ухилянтів створювати акаунти у спеціальних додатках, куди нібито мали надходити повідомлення про оформлення відповідних документів. Фігурант переконував, що “клієнт” отримає готові папери у ТЦК лише після того, як власноруч перевірить їхнє оформлення.

Оплата за “послуги” передбачалася у два етапи: 20 тисяч доларів авансом і ще 10 тисяч доларів після отримання обіцяних документів. Правоохоронці затримали організатора схеми саме під час передачі першої частини “винагороди”.

Під час обшуків у чоловіка вилучили гроші, а також два посвідчення з різними назвами неіснуючого комітету, де він значився “заступником голови”.

Слідчі Печерського управління столичної поліції вже повідомили фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України — Зловживання впливом. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.

Нагору