У Києві демонтували радянську зірку зі стели «Місто-герой»
Поділитися в
Копіювати посилання
Київ продовжує звільнятися від радянської спадщини: 10 червня зі стели «Київ — місто-герой» на Обухівській трасі демонтували нагородну зірку радянського зразка.
Ця символічна подія відбулася на в’їзді до столиці. Про демонтаж повідомили у Telegram-каналі «Київдемонтаж».
Зірку, яка десятиліттями була частиною міського простору, передано до Державного музею авіації імені О. К. Антонова. Там вона поповнить колекцію та буде збережена як музейний експонат.
«Демонтаж став черговим етапом процесу дерусифікації та очищення міського простору від радянських символів. Водночас пам’ятний знак не втратить своєї історичної цінності: зірку передано до фондів Державного музею авіації імені О. К. Антонова, де вона поповнить колекцію та буде збережена як музейний експонат», — йдеться у дописі «Київдемонтажу».
Таким чином, радянський символ не зник безслідно, а отримав нове життя в музейній експозиції. Столиця ж продовжує курс на поступове очищення від архаїчних знаків минулого.

