Молитва за гетьмана Мазепу відбулася у Києво-Печерській лаврі

Релігія 20:01, 7.06.2026
 Поділитися

Поділитися в

Молитва за гетьмана Мазепу відбулася у Києво-Печерській лаврі

У неділю Собору всіх святих у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври відслужили Божественну літургію, під час якої молилися за гетьмана Івана Мазепу, мецената і ктитора обителі.

Богослужіння звершив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври єпископ Авраамій разом із братією.

Гетьман Іван Мазепа спрямовував значні кошти на розвиток української духовності та культури. Він зводив і відновлював храми в стилі українського бароко, а також будував мури навколо Лаври. Ці оборонні споруди народ навіть у часи імперських гонінь називав Мазепиними.

«Московська імперська церква піддала гетьмана анафемі за небажання коритися Москві. Жодна з українських церков цієї анафеми ніколи не визнавала. Українці по всьому світу молилися за упокій гетьмана — і моляться досі», — нагадують у Нацзаповіднику «Києво-Печерська лавра».

У лютому 2026 року Міністерство культури України, ЮНЕСКО та Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» підписали тристоронній меморандум про співпрацю задля збереження церкви Всіх Святих над Економічною брамою.

Зараз тривають комплексні дослідження та підготовка проєктної документації для реставраційних робіт храму.

Молитва за гетьмана Мазепу відбулася у Києво-Печерській лаврі

Молитва за гетьмана Мазепу відбулася у Києво-Печерській лаврі

Молитва за гетьмана Мазепу відбулася у Києво-Печерській лаврі

Нагору