Сили безпілотних систем ЗСУ: понад 100 тисяч окупантів за рік
Поділитися в
Копіювати посилання
Сили безпілотних систем ЗСУ відзвітували про значні результати майже річної роботи: з 11 червня 2025 року по 4 червня 2026 року українські “Птахи” ліквідували понад 100 тисяч російських окупантів та уразили 350 унікальних ворожих цілей.
З дня свого створення, 11 червня 2025 року, підрозділи СБС знищили або уразили 350 верифікованих унікальних цілей противника. За 358 діб угруповання виконало 1,65 мільйона бойових місій, що становить близько п’яти тисяч щодоби.
Загальні втрати особового складу противника, завдані Силами безпілотних систем, сягнули 100 082 осіб. З них 53 477 – це безповоротні втрати (“200”), а 46 605 – санітарні втрати (“300”).
Командувач Силами безпілотних систем, Герой України Роберт Бровді (позивний “Мадяр“), у своєму Телеграм-каналі зазначив:
Тричі знищено еквівалент сил та засобів операції „Київ за три дня“. Сьогодні, 4 червня 2026 року, за 358 діб з дня створення угруповання СБС, Птахи перетнули відмітку 100 тисяч тушок біомаси ворога підтвердженими безповоротними та санітарними втратами.
Він також нагадав, що у лютому 2022 року ворог кинув на захоплення столиці України через Білорусь близько 35 тисяч “елітної десантури, спецпризначенців, морпіхів та інших типів”.
Серед інших уражених цілей “Птахів СБС”:
- 248 одиниць ППО;
- 817 танків;
- 1 379 БТР, БМБ, ББМ;
- 4 890 гармат;
- 342 САУ;
- 281 РСЗВ;
- 26 430 одиниць логістичної техніки;
- 29 903 “крил” розвідників ворога;
- 7 633 ударних БпЛА типу «Шахед» та «Гербера»;
- 13 літаків та гелікоптерів;
- 10 848 точок вильоту російських пілотів.
Окрім цього, у ніч проти 4 червня “Птахи СБС” успішно “вполювали” прикордонний сторожовий корабель ворога класу «Світляк», ЗРГК «Панцир-С1», систему навігації, цистерни, локомотиви та трансформатори.
