На Київщині викрили схему ухилення від мобілізації через фіктивні діагнози

Правопорядок 11:24, 29.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

На Київщині викрили схему ухилення від мобілізації через фіктивні діагнози

На Київщині правоохоронці викрили масштабну схему, яка допомагала військовозобов’язаним уникати мобілізації за допомогою фіктивних психіатричних діагнозів. Організована група, що діяла з 2025 року, складалася з організатора та трьох посібників, серед яких були й медичні працівники.

Злочинну діяльність задокументували працівники Броварського районного управління поліції. Учасникам групи вже повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинених за попередньою змовою групи осіб.

У поліції Київщини повідомили, що зловмисники налагодили незаконне оформлення фіктивних психіатричних діагнозів. За кожен такий «бізнес» організатор отримував 5 тисяч доларів. Крім того, «клієнти» мусили сплачувати так званий «благодійний внесок» на користь медичного закладу.

“Фігуранти організовували направлення „клієнтів“ до медичного закладу, оформлення нібито стаціонарного лікування та видачу медичної документації із неправдивими відомостями про стан здоров’я”, — зазначили у поліції.

За такі дії ділкам загрожує до восьми років ув’язнення. Наразі всіх зловмисників затримано та поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Нагору