Кличко на саміті вільних міст обговорив безпеку та досвід Києва

Політика 19:23, 12.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Кличко на саміті вільних міст обговорив безпеку та досвід Києва

Мер Києва Віталій Кличко виступив онлайн на саміті Пакту вільних міст, який відбувається у Братиславі. Головною темою дискусії за участі мерів європейських міст стало забезпечення муніципалітетами безпеки в умовах світу, що постійно змінюється.

Про свою участь у заході, присвяченому викликам безпеки, міський голова повідомив у власному Telegram-каналі. Він наголосив, що в умовах глобальної нестабільності та зростання геополітичної напруги питання безпеки стає першочерговим для громадян.

«Від кіберзагроз і відключень електроенергії до збройних конфліктів. У цій ситуації важливо, щоб місцеві громади демонстрували згуртованість та були готовими до викликів і до надзвичайних ситуацій. Забезпечення життєво важливих муніципальних послуг відіграє ключову роль у кризових умовах»

Віталій Кличко підкреслив, що досвід українських міст під час широкомасштабної війни є прикладом нових підходів до підготовки та оперативного реагування на потенційні загрози. Він зазначив, що Україна вже п’ятий рік живе та працює в надскладних умовах, коли Росія щодня намагається знищити енергооб’єкти та критичну інфраструктуру.

Мер Києва нагадав, що минулої зими ворожі удари спричинили в країні та столиці енергетичну кризу. Попри це, місто продовжує підтримувати та оновлювати інфраструктуру, відбудовувати пошкоджені будинки, надавати всі сервіси мешканцям та внутрішнім переселенцям, а також допомагати ветеранам і сім’ям загиблих героїв.

Крім того, Київ забезпечує процес навчання у школах та садочках. Наразі місцева влада активно готується до наступного опалювального сезону та втілює план енергостійкості столиці.

Кличко виділив основні напрямки цього плану: відновлення зруйнованого обладнання, розвиток розподіленої генерації та збільшення засобів резервного живлення для енергетики, систем водо- і теплопостачання. Він додав, що масштаби столиці обумовлюють високу вартість цих робіт, що потребує «колосальних коштів».

Саме тому місто активно працює з міжнародними партнерами для залучення необхідної допомоги. Віталій Кличко висловив щиру вдячність муніципалітетам європейських країн за підтримку, яку вони надають від початку повномасштабної війни в Україні.

Додамо, сьогодні Віталій Кличко також провів зустріч із генеральним секретарем Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR). Під час переговорів обговорювалася співпраця між Асоціацією міст України (АМУ) та CEMR, яка цьогоріч відзначає 75 років від заснування.

Кличко на саміті вільних міст обговорив безпеку та досвід Києва

Кличко на саміті вільних міст обговорив безпеку та досвід Києва

Нагору