У Києві покажуть фільм «Танець з вогнем» про полеглого артиста балету Вадима Хлуп’янця
Поділитися в
Копіювати посилання
У Києві відбудеться спеціальний показ документальної стрічки «Танець з вогнем», присвяченої життю та боротьбі полеглого артиста балету Вадима Хлуп’янця. Фільм презентує історію воїна, який змінив театральну сцену на фронт і загинув у Війні за Незалежність України.
Показ відбудеться 12 травня о 15:00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні за адресою: вул. Лаврська, 27. Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією.
Вадим Хлуп’янець, родом з Донецька, був випускником Київського хореографічного училища та артистом балету Київського національного академічного театру оперети. У 2014 році через російську агресію він був змушений покинути рідне місто і переїхати на Житомирщину.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Вадим став на захист держави. Він спершу служив у лавах Сил територіальної оборони ЗСУ, а згодом доєднався до «Легіону Свободи» Національної гвардії України.
26-річний старший солдат Вадим Хлуп’янець героїчно загинув 15 листопада 2022 року під час боїв біля міста Бахмут Донецької області.
Показ фільму організовано спільно з Платформою пам’яті «Меморіал». Під час заходу глядачі матимуть змогу зустрітися з творцями кінострічки: співзасновницею Платформи пам’яті «Меморіал» Гаяне Авакян та авторкою фільму Діаною Жвінкліс.
Варто зазначити, що вперше на широкому екрані цей фільм про Вадима Хлуп’янця був показаний у столиці влітку 2023 року. Стрічка є частиною серії документальних фільмів Платформи пам’яті «Меморіал», метою яких є збереження пам’яті про всіх загиблих у цій війні.
