Метро перегляне алгоритми допомоги після смерті чоловіка біля “Політехнічного інституту”

Місто 19:07, 9.05.2026
 Поділитися

Поділитися в

Метро перегляне алгоритми допомоги після смерті чоловіка біля "Політехнічного інституту"

Трагічна подія біля станції метро «Політехнічний інститут» у Києві призвела до смерті чоловіка та змусила столичну підземку переглянути алгоритми надання домедичної допомоги. Інцидент, що стався ввечері п’ятниці, викликав резонанс через ймовірну відмову у наданні дефібрилятора.

Неподалік станції метро «Політехнічний інститут», поруч із ТЦ Smart Plaza Polytech, чоловікові раптово стало зле. Попри спроби медиків реанімувати його, врятувати життя не вдалося.

Ситуація набула розголосу після того, як інструкторка з домедичної допомоги опублікувала в Інстаграм допис, стверджуючи, що потерпілому відмовили надати дефібрилятор, який є на балансі станції метро. Причиною відмови, за її словами, було те, що випадок трапився за межами самого метрополітену.

У пресслужбі КП «Київський метрополітен» прокоментували інцидент, зазначивши, що проводять детальну перевірку.

«Наразі триває детальний збір інформації від усіх працівників, які перебували на станції в момент інциденту. Фахівці опрацьовують хронологію події, щоб зрозуміти, як відбувалася взаємодія між структурами. За результатами цієї перевірки буде переглянуто чинні алгоритми співпраці між працівниками метро та поліції — особливо у випадках, що трапляються безпосередньо поруч зі входами до станцій», — йдеться у повідомленні.

У метрополітені нагадали, що автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД) з’явилися на станціях столичної підземки ще у 2020 році. З того часу їх десятки разів використовували для надання допомоги, що дозволяло рятувати пасажирів. Однак трагедія біля «Політехнічного інституту» показала необхідність розширення зони відповідальності та перегляду процедур.

«Ця ситуація вкотре підтверджує, наскільки критично важливою є наявність дефібриляторів у місцях масового скупчення людей. Метро спільно з поліцією, врахувавши цей досвід, перегляне алгоритми використання пристроїв, аби діяти максимально ефективно в екстрених умовах», — зазначили у метрополітені.

Керівництво столичної підземки також висловило співчуття рідним та близьким померлого.

Нагору