Прокуратура вимагає повернути громаді Києва водопровідні та каналізаційні мережі на Оболоні

Прокуратура 20:03, 25.01.2026
 Поділитися

Поділитися в

Оболонська окружна прокуратура звернулася до суду в інтересах територіальної громади Києва. Йдеться про повернення у комунальну власність водопровідних і каналізаційних мереж одного з мікрорайонів житлового масиву Оболонь, які опинилися у приватних руках.

 

Як повідомили у Київській міській прокуратурі, у 2002–2009 роках забудовник звів понад 30 житлових будинків із соціальною інфраструктурою на проспекті Володимира Івасюка. Водночас інженерні мережі, що забезпечують життєдіяльність мікрорайону, всупереч умовам інвестдоговору та законодавству, так і не були передані місту.

 

У лютому 2023 року ці мережі продали з аукціону приватному підприємству. У прокуратурі наголошують: водогін і каналізація є критичною інфраструктурою та не можуть перебувати у приватній власності.

 

Повернення мереж громаді дозволить гарантувати стабільне надання комунальних послуг мешканцям Оболоні та контролювати їхній технічний стан.

 

Наразі Господарський суд Києва відкрив провадження у справі — розгляд позову триває. Паралельно ведеться досудове розслідування за фактом незаконного продажу інженерних мереж.

 

Нагору