В «Охматдиті» вперше провели трансплантацію кісткового мозку дитині в напівамбулаторних умовах
Поділитися в
Копіювати посилання
Українські лікарі зробили ще один крок уперед у дитячій онкології. У НДСЛ «Охматдит» дівчинці з рецидивом лімфоми Ходжкіна провели алогенну трансплантацію кісткового мозку без тривалого перебування в лікарні.
Для лікування застосували методику TLI (Total Lymphoid Irradiation) — тотальне опромінення лімфоїдної тканини, розроблену у Stanford University. Вона довела високу ефективність і низьку токсичність.
У результаті більшу частину лікування дитина може проходити вдома, а не в стаціонарі.
У «Охматдиті» наголошують: це великий прорив для пацієнтів і їхніх родин — безпечніше та ефективніше лікування тепер доступне й в Україні.
