У Києві російський агент намагався підпалити історичну будівлю на Печерську, де розташований Інститут нацпам’яті

Кримінал 15:50, 24.10.2025
 Поділитися

Поділитися в

Зрадника затримали з 5-літровою пляшкою бензину.

Агент ФСБ намагався підпалити Український інститут національної пам’яті на Липській. Ця урядова установа розташована в одному з приміщень садиби графині Наталії Уварової, дочки відомого цукрозаводчика, мецената та колекціонера Федора Терещенка.

Контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція зірвали нову спробу рашистів розхитати внутрішню обстановку в столиці України. Як розповіли в СБУ, ворожий поплічник за інструкцією російської спецслужби мав у темну пору доби вилити пальне на вікно будівлі, підпалити та зафіксувати загоряння на телефонну камеру.

Окупанти планували використати це відео для проведення спеціальних інформаційних операцій про нібито наявність прокремлівського підпілля у Києві. Агента РФ затримали у хостелі поблизу Інституту, де він оселився, щоб провести дорозвідку біля урядової установи та обрати «зручний» момент для підпалу.

Зрадником виявився 20-річний житель Вінниці, який потрапив у поле зору окупантів під час пошуку «легких заробітків» у Telegram- каналах.

Після вербування він спочатку виконав «контрольне» завдання: за допомогою запалювальної суміші знищив у рідному місті автомобіль Сил оборони. Згодом ФСБ відрядила агента до Києва. Для вчинення злочину молодик придбав 5-літрову пляшку з бензином. Під час обшуків у затриманого вилучили смартфон із доказами роботи на РФ.

Йому повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу. За замах на знищення майна шляхом підпалу та держзраду, вчинену в умовах воєнного стану йому загрожує 15 років тюрми або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагору