На Київщині відстрілюватимуть диких тварин у межах мисливських угід для профілактики сказу та регулювання чисельності
Поділитися в
Копіювати посилання
Відповідне рішення прийняв оперативний штаб Ради оборони Київської області.
Відстріл стосуватиметься червоної лисиці, єнотовидного собаки, вовка та шакала. Заходи триватимуть до 28 лютого 2026 року в присутності штатної особи користувача мисливських угідь.
Дикі хижі тварини є основним переносником збудника сказу. Зазначається, що їхня популяція стрімко зростає на території Київської області після російського вторгенння, оскільки немає дієвого механізму регулювання чисельності в умовах воєнного стану.
У 2023 році в регіоні зареєстрували 45 випадків сказу, в 2024-му — 50. Станом на 1 вересня цього року — 67 випадків.