Кияни просять врятувати найстарішу будівлю Андріївського узвоза
Поділитися в
Копіювати посилання
Відповідна петиція з’явилася на сайті Київради
Йдеться про пам’ятку архітектури місцевого значення на Андріївському узвозі, 13б. Донедавна там працював ресторан “Світлиця”. Її за сміховинну суму планують віддати таємничому інвестору. В петиції кияни просять скасувати результати конкурсу.
Що відомо:
🔹 25 серпня 2025 року на засіданні постійної комісії з питань культурної спадщини стало відомо про передачу колишнього ресторану приватному інвестору.
🔹Причина — нібито “незадовільний” стан будинку та необхідність його реставрації. Хоча востаннє садибу реставрували у 2018 році.
🔹Чиновники передали об’єкт культурної спадщини в довгострокову оренду.
🔹За умовами аукціону новий орендар отримує садибу на 15 років.
🔹У перший рік він має вкласти 10 млн грн у реставрацію, після чого зможе претендувати на приватизацію будівлі та землі під нею.
🔹Замість фото пам’ятки у документах оприлюднили світлину туалету.
🔹Погодження Мінкульту ніхто не отримував.
🔹Ім’я переможця було приховане одразу після завершення аукціону.