Збитки столичному бюджету на 196,4 млн грн через службову недбалість чи розтрату майна посадовцями КМДА – прокурори повідомили про підозру 11 особам, четверо з них затримані + ФОТО
Поділитися в
Копіювати посилання
Триває системна робота з викриття зловживань у столичних комунальних підприємствах та департаментах КМДА.
Так, в рамках спільної роботи прокурорів Київської міської прокуратури, ТУ ДБР у м.Києві, окружних прокуратури, а також слідчих столичної поліції, оперативників УСР ДСР Нацполіції та органів СБУ з протидії зловживанням під час проведення закупівель за бюджетні кошти повідомлено про підозри за ч.2 ст. 367 КК України 6 особам, а також за ч. 2 ст. 364 КК Україні одному з посадовців, зокрема:
🔹колишньому заступнику міського голови – секретарю Київської міської ради, депутату Київської міської ради IX скликання (збитки майже 700 тис. гривень через безпідставне нарахування зарплати співробітнику апарату Київради);
🔹директору Департаменту транспортної інфраструктури КМДА (збитки на 164 млн гривень внаслідок зупинення руху метро між станціями «Деміївська» – «Либідська»);
🔹директору виконавчому Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» (1,6 млн гривень збитків під час закупівлі тракторів для держпідприємства);
🔹начальнику управління СКП «Київтелесервіс» (збитки на понад 20,5 млн гривень через закупівлю обладнання для Інтернету за завищеними цінами);
🔹заступнику генерального директора КП “Інформатика” (понад 2,1 млн гривень збитків через закупівлю картерного обладнання за завищеними цінами);
🔹начальнику управління моніторингу Департаменту комунальної власності КМДА (приватизація комунальної нерухомості у центрі Києві за заниженою вартістю зі збитками у 2,7 млн гривень);
🔹головному інженеру Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» (заплатили понад 500 тис. гривень за неналежно виконані проєктні роботи).

Крім того, затримано та повідомлено про підозри у розтратах чи заволодінні бюджетними коштами за ч.4 ст. 191 КК України та ч.5 ст. 191 КК України чотирьом службовим особам, зокрема:
🔹головному агроному КП УЗН Святошинського району м. Києва (оплата за постачання рослин на суму 2,1 млн гривень, які підприємство не отримало);
🔹в.о. начальника управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації (закупівля модульних блоків систем опалення за ціною, завищеною на більше ніж на 1 млн гривень);
🔹начальнику відокремленого підрозділу КП «Київпастранс» (придбання залізничного обладнання за завищеними цінами на майже 1,2 млн гривень дорожче ринкових цін);
🔹одному з колишніх керівників КО «Київзеленбуд» (оплата робіт за завищеними на 350 тис. гривень цінами).
❗️Також прокурори звертатимуться до суду з клопотаннями про відсторонення підозрюваних від посад.
Зазначимо, що навіть зараз триває робота із затримання та повідомлення підозр ще кільком посадовцям, тож це попередні результати.
Пресслужба Київської міської прокуратури