Кабмін дозволив мопедам і мотоциклам їздити смугами громадського транспорту

Общество 14:54, 1.04.2025
 Поділитися

Поділитися в

Уряд вніс зміни до Правил дорожнього руху.

Відтепер водії мопедів і мотоциклів мають право їхати смугою для руху громадського транспорту попутно загальному потоку. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, право пересуватися смугами громадського транспорту отримав лише двоколісний транспорт. Мотоциклам з боковим причепом, мотоколяскам та іншім триколісним скутерам забороняється їздити виділеною лінією для автобусів, тролейбусів і маршруток.

Нагадаємо, що у Києві з 1 квітня водіям дозволили розганятися до 80 кілометрів на годину лише на чотирьох ділянках доріг. Раніше таких «швидкісних» відрізків було сім. Цьогоріч їх скоротили до чотирьох.

У Департаменті транспортної інфраструктури КМДА пояснили, що на трьох відрізках, де раніше дозволялося їхати до 80 км/год, минулого року траплялися непоодинокі ДТП зі смертельними наслідками. Тому на цих трьох ділянках, а саме Наддніпрянському та Столичному шосе, а також проспекті Миколи Бажана — підвищення швидкості цьогоріч не дозволили.

Нагору