З 1 квітня на білбордах і сітілайтах столиці інформуватимуть про загальнонаціональну хвилину мовчання

Общество 15:09, 31.03.2025
 Поділитися

Поділитися в

Затверджений шаблон знаходиться у вільному доступі на сайті Київради та доступний для всіх, хто бажає долучитися до акції вшанування.

З 1 квітня, щодня, о 9-й ранку, на диджитал-білбордах і сітілайтах на вулицях, а також інформаційних стендах на станціях метро з’являтиметься візуальне повідомлення про початок загальнонаціональної хвилини мовчання, повідомили у пресслужбі Київради.

Координаційна рада з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни затвердила єдиний візуальний вигляд інформаційного повідомлення про початок загальнонаціональної хвилини мовчання. Більшість операторів зовнішньої реклами вже підтримали ініціативу, до якої можуть доєднатися і інші підприємці.

Пропозиції щодо проведення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання були напрацьовані Координаційною радою, створеною за дорученням мера Києва Віталія Кличка, та затверджені Київською міською радою наприкінці січня цього року.

Як зазначила депутатка Київської міської ради, голова Координаційної ради Вікторія Муха, затверджений шаблон знаходиться у вільному доступі на сайті Київради та доступний для всіх, хто бажає долучитися до акції вшанування.

Вікторія Муха. Фото: Борис Корпусенко

«Це важливий жест вдячності та поваги до наших полеглих героїв. Щоденна хвилина мовчання нагадує про ціну свободи, яку платить Україна, за право існувати. Переконана, що такі заходи об’єднують націю та формують національну пам’ять», — наголосила Вікторія Муха.

За словами Вікторії Мухи, міська влада звернулася до власників цифрових носіїв із пропозицією підтримати ініціативу, яка вже має широку підтримку серед рекламних операторів.

«Це свідчить про єдність столичної громади у збереженні памʼяті про Захисників і Захисниць, які віддали життя у війні за незалежність, та цивільних, які загинули від росії», — підкреслила депутатка.

Шаблон повідомлення.

Роботу з пошуку візуального рішення взяла на себе членкиня Координаційної ради та співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво Катерина Семенюк.

На громадських засадах до процесу долучилася студія візуальних комунікацій KULTURA, зокрема її креативний директор Саша Биченко та дизайн-стратег Олексій Сальников, а також режисерка монтажу Яна Шусторович. Знайдене командою рішення ґрунтується на стриманому, мінімалістичному підході у поєднанні з меморіальним шрифтом UAF Memory, який раніше був розроблений для вшанування полеглих українських героїв шрифтотворцем Дмитром Растворцевим на прохання бренд-дизайнера ЗСУ Тараса Іщика.

Нагадаємо, цьогоріч Київська міська рада затвердила перелік заходів із проведення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання. Відтак про початок хвилини мовчання оголошують через звукові системи оповіщення на вулиці Хрещатик та Майдані Незалежності, через мобільний застосунок «Київ Цифровий», на 19 станціях Київського метрополітену та громадському транспорті, де передбачена технічна можливість аудіо трансляцій оголошень.

Усі охочі можуть долучитися до загальнонаціональної хвилини мовчання, розмістивши диджитал-оголошення на рекламних носіях в Києві та інших містах України.

Макети різного формату можна завантажити за посиланням.

Нагадаємо, у кожному районі столиці встановлять цифрові стенди пам’яті загиблих киян. Перший з них був відкритий у серпні минулого року біля меморіального комплексу Героїв-киян.

Нагору