«Ми їх дотиснемо та доб’ємо»: «мирна ініціатива» Путіна

Общество 10:26, 28.03.2025
 Поділитися

Поділитися в

Російський диктатор видав нову порцію агресивних і абсурдних заяв щодо України.

У четвер, 27 березня, під час спілкування з моряками-підводниками атомного підводного крейсера «Архангельск» Володимир Путін вкотре заявив, що влада в Україні нелегітимна та запропонував запровадити в Україні «тимчасове управління» під егідою ООН і низки країн, щоб провести вибори.

За його словами, з таким новим урядом можна було б починати мирні перемовини й підписати «легітимні документи, які будуть визнані в усьому світі та будуть надійними». Не забув Путін і про «Азов», назвавши чомусь реформу Сил оборони щодо створення армійських корпусів на базі окремих бригад «посиленням впливу нациків».

Мовляв, усе це призведе до того, що влада опиниться в руках «неонацистських формувань» типу «Азов» і вони почнуть керувати Україною. Водночас очільник Кремля заявив, що Росія нібито готова працювати з Європою, але вони «намагаються водити за ніс».

Далі — стандартна пропагандистська риторика про «усунення першопричин» війни, щоб гарантувати «безпеку РФ на тривалу історичну перспективу». А так, Росія, звісно, за вирішення конфлікту «мирними засобами». А насамкінець Путін заявив: «Ми їх дотиснемо. Є підстави вважати, що ми їх доб’ємо».

Політтехнолог Олексій Голобуцький звернув увагу, що у своїй промові очільник Кремля мінімум тричі позначив зневагу і недовіру до президента США Дональда Трампа. Крім того, продемонстрував відсутність будь-яких намірів підтримувати його ініціативу про припинення вогню та перемир’я.

«Путін заявив, що „Трамп щиро хоче завершення українського конфлікту“. Тобто не „ми“, навіть не „всі“ — а саме президент США. Отже, точно не Путін. І говорить він про це майже прямо. Це можна читати як вказівку, що бажання Трампа лишаються його бажаннями, Путін їх втілювати не має наміру. Отже, він відкинув, фактично, пропозиції президента США, бо не вважає їх прийнятними», — зазначив Голобуцький.

За його словами, заява російського диктатора про те, що «ми їх доб’ємо» — додаткове підтвердження того, що він проти навіть припинення вогню.

«Путін прямо позначив завдання „знищення України і українців“. І це, знов ж таки, в жоден спосіб не сполучається з ініціативою Трампа про припинення вогню і перемир’я. А його репліка про те, що „РФ не має наміру припускатися помилок, заснованих на довірі до так званих західних партнерів“ — це буквально заява про недовіру президенту США та однозначний намір не довіряти його ініціативам і надалі», — вважає політтехнолог.

За словами Голобуцького, якщо Путін настільки далекий від ідеї припинення війни — Трампу справді доведеться оперативно міняти позицію та шукати інше рішення.

Керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко також вважає, що російський диктатор фактично принижує президента США і робить це свідомо.

«Він б‘є по енергоінфраструктурі далі і висуває нові божевільні умови. Його пропагандисти на ефірах сміються над командою Трампа, а самого президента США називають ворогом та „балакуном“. Вихід з-під санкцій РФ потрібен лише для додаткових інвестицій у війну. Зараз Росія атакує „шахедами“ щодня і збирається наростити цю кількість атак в ближчі місяці. Задача РФ — дискредитація США на світовому рівні», — написав Коваленко у своєму Telegram-каналі.

Він зазначив, що звузити путінське поле для маневрів можливо через жорсткі економічні обмеження для Росії та посилення України.

Читайте також:

«США відновили військову допомогу Україні: результати переговорів у Саудівській Аравії».

Нагору