Замість тисячі доларів — вісім років тюрми: у Києві затримали запроданців, які палили військові автомобілі

Общество 14:52, 12.03.2025
 Поділитися

Поділитися в

Спецслужби росії вербують українців через оголошення в інтернеті.

Зловмисники за вказівкою кураторів рф спалили два військові автомобілі у Печерському та Святошинському районах міста. Але замість обіцяної винагороди палії «заробили» для себе тримання під вартою із перспективою провести 8 років в місцях позбавлення волі. Про це повідомляє Національна поліція.

У Нацполіції розповіли про два такі випадки. Перший трапився у Печерському районі, де двоє мешканців столиці спалили вщент мікроавтобус Mersedes Vito. Автомобіль належав військовослужбовцю, що лікувався у столиці. За злочин поліцейські оперативно затримали двох киян 31 та 32 років.

З’ясувалось, що «роботу» ділки знайшли через оголошення в інтернеті та за вказівками куратора ворожих спецслужб ретельно спланували злочин. Спільники придбали каністру з бензином, облили мікроавтобус та підпалили його. Від вогню також постраждали три цивільних авто, які були припарковані поруч.

Ще один військовий бус Volkswagen у Святошинському районі спалили двоє 24-річних співмешканців. Цивільне подружжя діяли за аналогічною схемою і під чітким керівництвом представників країни-агресора: зловмисники придбали горючу речовину, облили нею транспортний засіб й запалили, фіксуючи свої дії на відео. Обох фігурантів правоохоронці затримали, коли вони намагались підпалити припарковану поряд вантажівку.

В обох випадках виконавцям обіцяли винагороду у сумі 1 000 доларів, які вони так і не отримали.

Усім підозрюваним обрано безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі.

«Поліція вкотре закликає громадян не піддаватись на провокації російських спецслужб. Пам’ятайте, кожен хто буде співпрацювати з ворогом — обов’язково нестиме суворе покарання», — наголошують у поліції.

Найчастіше російські служби знаходили виконавців для підпалів через телеграм, при чому вербували навіть неповнолітніх.

Як наголошують правоохоронці, всіх паліїв знаходять. І всі вони будуть відповідати за свої вчинки, і можуть провести у тюрмі до десяти років.

Нагору