Поліція Києва звернулася до власників домашніх тварин з попередженням про штрафи

Поліція, Тварини 13:10, 19.02.2024
 Поділитися

Поділитися в

Патрульна поліція Києва нагадала столичним власникам домашніх тварин правила вигулу тварин. Правоохоронці зазначили, що обов’язково треба пам’ятати, що вигулювати тварину можуть люди, які досягли 14-річного віку. Також, якщо порода собаки включена до переліку небезпечних від Кабміну, то треба її вигулювати з намордником та це можуть робити лише громадяни, які досягли 18-річного віку. У разі невиконання цих норм, поліція може застосувати штрафи проти таких порушників.

Про це копи повідомили у своєму офіційному Telegram-каналі. Копи наголосили, що повідок також є обов’язковим для прогулянки на вулиці небезпечних порід собак.

Правоохоронці додали, що особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити безпеку оточуючих людей і тварин. Також вона має слідкувати, аби улюбленець не чинив спротив та не заподіяв шкоди майну інших людей. Ще деякі правила вигулу тварин:

  • Обовʼязковим є також наявність на домашній тварині нашийника з ідентифікуючими позначками.
  • Під час вигулу, домашніх тварин не можна залишати без нагляду.
  • Заборонено вигулювати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
  • Вигулювати тварину у відведеному для цього місці;
  • Прибирати екскременти за своїми тваринами.

Також у поліції відзначили, що за порушення правил вигулу домашніх тварин передбачена адміністративна відповідальність за ст. 154 КУпАП. У такому разі громадянин має сплатити від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів.

Нагору