Київ третій рік поспіль лідирує за кількістю порушень мовного закону

Суспільство 09:13, 5.11.2023
 Поділитися

Поділитися в

Київ третій рік поспіль лідирує за кількістю звернень від громадян щодо порушень мовного закону. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

Як зазначається, загалом з початку року було зафіксовано 3015 звернень щодо порушень мовного закону. Це на 4% більше порівняно до відповідного періоду 2021 року: тоді було 2895 звернень. Саме на столицю припадає більш ніж третина — 36% — від усіх звернень щодо порушень мовного закону в Україні.

Цьогоріч середня кількість звернень на місяць — 335. А топ порушень мовного закону виглядає так:

  • порушень у програмному забезпеченні та на сайтах — 28%
  • скарги на обслуговування споживачів — 16,5%
  •  порушень у сфері реклами — 15%

77% усіх звернень надходить з п’яти регіонів: Київ, Харківська, Одеська, Дніпропетровська та Київська області.

Найменша кількість звернень зареєстрована в Івано-Франківській, Тернопільській, Рівненській та Чернівецькій областях.

Нагору