Київські лікарі вперше в Україні повторно пересадили пацієнту печінку
Поділитися в
Копіювати посилання
Столичні лікарі вдруге пересадили печінку пацієнту і врятували йому життя – це перший такий успішний досвід українських лікарів.
Щасливим пацієнтом став 57-річний Вадим з Миколаївщини, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Чоловік довго хворів на цироз печінки, спричинений важкою формою гепатиту C, та рік тому йому зробили пересадку частини органа від родинного донора.
У чоловіка почали відмовляти нирки. Життя вдавалося підтримувати завдяки гемодіалізу”, – кажуть у МОЗ.
Єдиним порятунком для Вадима була повторна трансплантація.
Чоловіка внесли в список очікування. За деякий час Єдина державна інформаційна система трансплантації визначила його спорідненим із померлим донором.
Пацієнту вдруге пересадили донорський орган у Національному Інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова.
До порятунку чоловіка була залучена велика команда медиків.
“Ретрансплантація та післяопераційна реабілітація пройшли успішно. Чоловік почувається добре та уже повернувся додому.
Це – перший успішний досвід ретрансплантації печінки в Україні”, – кажуть у МОЗ.
![]() |
| У МОЗ повідомили про перший успішний досвід ретрансплантації печінки в Україні |
Водночас досвід повторних пересадок інших органів українські трансплантологи вже мають.
Наприклад, у 2022 році у Львові провели успішну ретрансплантацію нирки 14-річному хлопчику.
