У Києві затримали російського агента, який збирався вступати до аспірантури

Війна, СБУ 20:08, 26.07.2023
 Поділитися

Поділитися в

Контррозвідка СБУ під час спецоперації у Києві затримала ще одного агента російського ГРУ. Ним виявився житель Донеччини з вищою технічною освітою, якого спецслужба рф дистанційно завербувала у листопаді 2022 року.

З того часу він приховано збирав інформацію про місця тимчасової дислокації та переміщення підрозділів ЗСУ на території Слов’янська. Як розповіли у СБУ, у зоні особливої уваги російського агента були маршрути руху колон військової техніки ЗСУ на Бахмутському напрямку.

Крім того, чоловік обходив Слов’янськ і знімав на телефон наслідки повітряних атак рф на цивільну інфраструктуру. Фото та відео пошкоджених будівель з їхніми координатами потрібні були окупантам для підготовки нових і коригування повторних ударів по українських об’єктах.

Згодом російський агент приїхав до Києва, де вирішив вступити до аспірантури одного з вищих навчальних закладів столиці. За даними СБУ, таким чином він намагався «закріпитися» в столиці та продовжити розвідувально-підривну діяльність на користь країни-агресора.

Контррозвідка поетапно задокументувала його злочинні дії та затримала у гуртожитку вищого навчального закладу, де він отримав кімнату на час вступної кампанії. При обшуку в нього виявили мобільний телефон і ноутбук, які він використовував для комунікації з російською спецслужбою.

В СБУ зазначили, що затриманий повністю визнав свою вину. Чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Йому загрожує 15 років тюрми або довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Підозрюваний перебуває під вартою.

Нагору