У Києві протестували електронний доступ до укриттів

Безпека 16:02, 27.06.2023
 Поділитися

Поділитися в

В одному з обʼєктів цивільного захисту в Дарницькому районі Києва встановили й протестували електронну систему доступу до укриття.

Про це пише Київська міська військова адміністрація.

Двері до сховища можна відчинити у чотири способи:

  • автоматично, коли в місті оголошується повітряна тривога;
  • дистанційно диспетчером через звʼязок переговорного пристрою;
  • фізичним «ключем», як від домомофону;
  • через пін-код, який генерується в чат-боті Телеграм «Бомбосховища Києва».

Усі варіанти працюють незалежно один від одного. Якщо зникне електроенергія, то система резервно заживиться власним акумулятором. Щодо диспетчера, то він може не тільки відчиняти двері, а ще підтримувати голосовий зв’язок з відвідувачами сховища, контролювати справність системи, викликати технічну підтримку тощо.

Щоб вийти із закритого сховища, треба піднести руку до сенсорної кнопки.

У КМВА зазначають, що створення й встановлення такої системи потребує часу й грошей, проте у планах є забезпечити й інші укриття електронним доступом до них.

Нагору