У Києві протестували електронний доступ до укриттів
Поділитися в
Копіювати посилання
В одному з обʼєктів цивільного захисту в Дарницькому районі Києва встановили й протестували електронну систему доступу до укриття.
Про це пише Київська міська військова адміністрація.
Двері до сховища можна відчинити у чотири способи:
- автоматично, коли в місті оголошується повітряна тривога;
- дистанційно диспетчером через звʼязок переговорного пристрою;
- фізичним «ключем», як від домомофону;
- через пін-код, який генерується в чат-боті Телеграм «Бомбосховища Києва».
Усі варіанти працюють незалежно один від одного. Якщо зникне електроенергія, то система резервно заживиться власним акумулятором. Щодо диспетчера, то він може не тільки відчиняти двері, а ще підтримувати голосовий зв’язок з відвідувачами сховища, контролювати справність системи, викликати технічну підтримку тощо.
Щоб вийти із закритого сховища, треба піднести руку до сенсорної кнопки.
У КМВА зазначають, що створення й встановлення такої системи потребує часу й грошей, проте у планах є забезпечити й інші укриття електронним доступом до них.