​​7 500 доларів США за незаконне переправлення військовозобов’язаних через кордон – викрито організатора схеми

Кримінал 10:35, 1.06.2023
 Поділитися

Поділитися в

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрито та затримано 42-річного чоловіка, який організував канал незаконного переправлення через державний кордон України чоловіків призовного віку (ч. 3 ст. 332 КК України).

 

Згідно із матеріалами слідства, 42-річний мешканець м. Дніпро, в умовах воєнного стану налагодив схему незаконного переправлення військовозобов’язаних осіб через державний кордон.

 

Так, зловмисники виготовляли підроблені документи про приналежність осіб, бажаючих незаконно перетнути кордон, до благодійних організацій та в подальшому вносили таких осіб у електронну базу «Шлях». Зазначена схема дозволяла ухилянтам виїжджати за кордон нібито у гуманітарних цілях.

 

Вартість послуг ділків становила 7,5 тис. дол. США.

 

При проведенні обшуків, правоохоронцями вилучено два мобільних телефони, грошові кошти, документи та комп’ютерну техніку.

 

На теперішній час організатора схеми затримано у порядку ст. 208 КПК України.

 

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання останньому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

Санкція статті передбачає до дев’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

 

Слідство триває. Встановлюються інші учасники схеми.

 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими СУ ГУНП у м. Києві за оперативного супроводження ДКІБ СБ України.

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Київської міської прокуратури

Нагору