17 тисяч доларів за втечу до Румунії: у Києві затримали організаторів схеми для ухилянтів
Поділитися в
Копіювати посилання
У столиці затримали 28-річну жінку та 47-річного чоловіка, які організували схему нелегального перетину кордону для військовозобов’язаних. За обіцяну втечу до Румунії зловмисники вимагали 17 тисяч доларів США.
За даними Київської міської прокуратури, жінка підшукувала клієнтів, які бажали покинути Україну, а її спільник мав забезпечити переправлення через українсько-румунський кордон. Маршрут пролягав через прикордонну зону неподалік Чернівців.
Схема передбачала, що військовозобов’язаний мусив чекати «слушної нагоди» для перетину кордону до тижня. Організатори запевняли своїх «клієнтів», що мають домовленості з прикордонниками, які дозволять залишитися непоміченими. В якості завдатку з одного з таких охочих взяли тисячу доларів.
Зловмисників викрили та затримали під час отримання решти суми – 16 тисяч доларів США. Процесуальне керівництво у справі здійснює Святошинська окружна прокуратура.
Суд обрав підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Кожен із них має можливість вийти на волю під заставу у 660 тисяч гривень. Санкція статті, інкримінованої організаторам схеми, передбачає до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


