ДІАМ вдруге відмовився перевіряти скандальну забудову «Sky River 2»

Будівництво, Закон 15:10, 18.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Комісія ДІАМ «не знайшла підстав» для проведення позапланової перевірки скандального будівництва у Золочеві на Київщині. Там на березі річки під виглядом готелю будують елітний ЖК «Sky River 2». Роботи ведуться з порушенням земельного та екологічного законодавства. Це виявили перевірки, проведені відповідними органами.

ЖК «Sky River 2» зводять під виглядом готелю Фото: скриншо

ЖК «Sky River 2» будують у Золочеві на Київщині за адресою вул. Приозерна, 17. За дозвільними документами у рекреаційній зоні зводять нібито готельний комплекс. Хоча на численних рекламних бордах йдеться саме про житлові будинки. Це – порушення, невідповідність намірів забудови цільовому призначенню земельної ділянки.

Виявлено також зняття родючого шару грунту без відповідного дозволу, будівництво капітальних споруд у прибережних захисних смугах з природоохоронною територією, що забороняється. Ще на етапі подання документів до тодішньої ДАБІ на отримання дозволу на будівництво замовник повинен був надати оцінку впливу на довкілля. Адже, йдеться про господарську діяльність, що передбачає втручання в природне середовище. Проте, висновку не було, а у Держархбудінспекцію замовник замість нього надав листи сумнівного змісту, у яких «обґрунтовував», що оцінка впливу на довкілля відповідно до Закону начебто не потрібна.

У Золочівській сільській раді повідомили, що не видавали технічних умов на приєднання до мереж водопостачання та водовідведення, які були надані замовником будівництва у складі проектної документації для отримання дозволу на проведення будівельних робіт. Місцева влада звернулась до Бориспільської прокуратури.

Активісти і журналісти навідались до голови Золочевської ОТГ. Він підтвердив представникам ЗМІ, що сільрада не могла видавати технічні умови забудовнику на водопостачання, бо у селі немає централізованого водопроводу.

Голова Золочевської ОТГ підтвердив, що ТУ для будівництва ЖК не видавали.

Численні порушення і невиконання приписів зафіксували у Держгеокадастрі і Держекоінспекції. І лише ДІАМ дивним чином не вбачає підстав для проведення перевірки об’єкта будівництва.

Напередодні Нового року Комісія ДІАМ відмовилась перевіряти об’єкт. Дії комісії активісти оскаржили – звернулись до керівництва ДІАМ- Семена Кривоноса. І подали повторне звернення з доказами усіх порушень при будівництві.

8 лютого Комісія ДІАМ вдруге розглянула звернення активістів щодо необхідності проведення перевірки будівництва на Київщині.

Попри те, що активісти надали усі документи, які доводять порушення законодавчих норм і містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, ДІАМ знову відмовився проводити перевірку об’єкту.

Джерело: stopcor.org

Нагору