$100 000 нагороди: киянин став найкращим студентом світу

Суспільство 19:41, 21.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

Українець Ігор Клименко став найкращим студентом світу за версією престижної Всесвітньої премії Global Student Prize.
Про це повідомили організатори премії Varkey Foundation у США.
Ігор отримав нагороду у 100 000 доларів як студент, що здійснює найбільший реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і на суспільство загалом.
Ігор Клименко навчається на фізико-математичному факультеті у КПІ імені Ігоря Сікорського. У 5 класі, коли почалася війна в Україні, він зрозумів, що хоче допомогти своїй країні, тож почав розробляти роботів для розмінування. А в 10 класі почав використовувати квадрокоптери та дрони у своїх винаходах. Останні два роки активно працює над своїм дослідженням Quadcopter Mines Detector, яке успішно презентує на міжнародних конкурсах та виставках.
Попри війну, Ігор щодня продовжує навчатися, щоб здобути якісну освіту для відбудови України. У лютому, коли почалося повномасштабне вторгнення, Ігор із родиною евакуювалися у Київську область, де мали будинок із підвалом. Найперша річ, яку взяв із собою, — ноутбук, пригадує хлопець. Адже треба було продовжувати дослідження і навчання.

— Я мрію, щоб Україна виросла, — каже Ігор. — Ми вже рухаємося вперед і попри війну маємо свій впевнений голос на світовій арені. Україна – сильний гравець. І в науковій, і у військовій сферах. Свій внесок у перемогу вбачаю у розмінуванні територій своєї країни. І цю справу хочу започаткувати не за кордоном, а саме на рідній землі. Ми маємо відбудувати Україну. І вона досягне неймовірних вершин уже в найближчі роки.

Отриману премію в 100 000 доларів Ігор спрямує на розвиток своїх винаходів. У планах юного інноватора — масове виробництво.
Раніше ми розповідали, що КНУ ім. Шевченка вже вшосте став найкращим університетом України
Слідкуйте за оперативними новинами на нашому Telegram-каналі. Тільки перевірена інформація
Джерело: 44.ua

Нагору